19 Mayıs Mahallesi, Gölboyu Cad. Stat Sokak, No:11, Büyükçekmece
444 0 340 / 0212 882 35 34
iletisim@bcekmece.bel.tr

SPORDA ÖNCÜ KENT BÜYÜKÇEKMECE

Büyükçekmecemiz denizi, gölü ve yeşil alanları ile İstanbul’un en gözde en kıskanılan mekanıdır


Spor tesislerimiz, sahil yolumuz, bisiklet yollarımız ve parklarımız ile birbirinden farklı sosyal imkanlara sahip bir ilçede ikamet ediyoruz.

Hayata geçirdiğimiz tüm projelerde sosyal belediyecilik ilkesiyle hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızın kültürel, sosyal ve ekonomik avantajlar sağlayacak projeler geliştiriyoruz. Spor projelerimiz bu konuda bizim için çok değerli.

Burada yaşamanın kadın erkek her yaştan Büyükçekmeceli için spor dolu olmasını hedefliyoruz. Spor tesislerimizin her birinde özel ve ücretsiz spor olanakları sağlıyoruz. Son yıllarda spor alanında önemli hamleler gerçekleştirdik, yurtiçi ve yurtdışında büyük başarılara imza attık. Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi adeta bir sporcu fabrikası gibi geleceğin sporcularını yetiştiriyor.

Her yıl binlerce çocuğumuz Spor Akademimizde eğitim alıyorlar. Ayrıca ülkemizi ve şehrimizi hem yurt içinde, hem de yurt dışında başarıyla temsil eden kulüplerimiz var. Büyükçekmece’de faaliyet gösteren tüm kulüplerimizin teknik heyetlerini, sporcularını, takımlarımızın tüm emektarlarını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.