19 Mayıs Mahallesi, Gölboyu Cad. Stat Sokak, No:11, Büyükçekmece
444 0 340 / 0212 882 35 34
iletisim@bcekmece.bel.tr

Pilates
Denge, nefes ve hareket sistemlerinin organize bir şekilde uygulandığı Pilates eğitimlerine 18 yaş üzeri tüm kadın ve erkek Büyükçekmeceliler kabul edilmektedir. Kasları yavaş hareketlerle çalıştıran sistem, doğru nefes ile aktive olmaktadır.

Pilates eğitimleri vücuda esneklik sağlamasının yanı sıra omurga sağlığı ve doğru duruş alışkanlığı kazanılmasında da büyük önem taşır. Direnç egzersizleri içeren Pilates hareketlerinde kaslar, kemiklere asılarak gerilim yaratırlar ve bu sayede kemiklerin güçlenmesi sağlanır.

Büyükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, günümüzde oldukça popüler hale gelen Pilates çalışmaları, 10 ayrı adreste yürütülmektedir. Hem sağlıklı hem de fit bir bedene sahip olmak isteyenlerin favori egzersiz biçimi olan Pilates eğitimlerinden her yıl yaklaşık 4 bin kişi yararlanmaktır.

Pilatesin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok. Eklem sağlığından esneklik seviyesine, yağ yakımından kas gelişime kadar vücut üzerinde pek çok olumlu etkisi olan Pilates ile yaşam kalitesini artırmak mümkün.

Büyükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Pilates eğitim programı, her yaşa, vücut durumuna ve kondisyon seviyesine uygun olarak planlanmıştır.