19 Mayıs Mahallesi, Gölboyu Cad. Stat Sokak, No:11, Büyükçekmece
444 0 340 / 0212 882 35 34
iletisim@bcekmece.bel.tr

Crossfit
Bölgesel antrenmanın dışında birçok kas grubunun aynı anda çalıştırıldığı yüksek tempolu bir antrenman programı olan Crossfit, son yılların en gözde antrenman programları arasında yer almaktadır.

Crossfit kısaca; bildiğiniz spor ekipmanlarının ve çalışma programlarının belli bir plan çerçevesinde çok daha fazla yoğunlaştırılarak, kısa sürelerde uygulanması olarak tanımlanabilir.

Birçok salon antrenman modelinin aksine Crossfit, kişinin kendi beden ağırlığı kullanılarak yapılır. Egzersizler her gün değişiklik gösterir ve 25 ila 40 dakika arasında uygulanır.

Genel güç ve kondisyonu artırmaya yönelik olarak planlanan program; esneklik, dayanıklılık, kardiyovasküler kapasite, hız, çeviklik, denge gibi fiziksel özelliklerin gelişimine yardımcı olur.

Crossfit antrenmanları, spesifik bir bölge üzerinde yoğunlaşmaz, aksine birden çok eklem ve kasla birlikte tüm vücudu dengeli çalıştırmaya yönelik olarak programlanır. Maksimum yarım saat kadar kısa bir sürede, en verimli şekilde spor yapmanızı sağlar. Üstelik, asla vücudun tek bir bölgesine odaklanmaz. Crossfit antrenmanlarını klasik fitness programlarından ayıran en büyük özelliği de budur.

Spor yapmak isteyen ve bir sağlık sorunu bulunmayan herkes Crossfit antrenmanlarına katılabilir. Ancak, ciddi bir sağlık sorunu bulunanların, Crossfit çalışmalarına katılmadan önce mutlaka hekim kontrolünden geçmeleri gerekir.