19 Mayıs Mahallesi, Gölboyu Cad. Stat Sokak, No:11, Büyükçekmece
444 0 340 / 0212 882 35 34
iletisim@bcekmece.bel.tr

Aerobik
Aerobik, müzik eşliğinde tempolu hareketlerden oluşan spor faaliyetleridir. 18 yaş üzeri kadın erkek tüm Büyükçekmecelilere açık olan branş, bir yandan spor yaparken bir yandan keyifli vakit geçirmeye yardımcı olur.

Müzik eşliğinde yapılan Aerobik hareketlerin en büyük özelliği ve yararı, bedenin daha fazla oksijen alması sayesinde daha sağlıklı kaslara sahip olmaktır. Düzenli yapılan Aerobik, vücudun enerji için yağ kullanabilme yeteneğini artırır ve metabolik aktiviteyi yükseltme konusunda önemli ölçüde katkı sağlar.

Büyükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Aerobik ders programı içerisinde; temel aerobik eğitimlerinin yanı sıra koreografi çalışmaları ve Zumba faaliyetleri de yer almaktadır. Tüm vücudun Zumba ve Aerobik ile çalıştırılması halinde, kalça veya karın bölgesinde olabilecek yağ birikimleri mücadele edilmiş olur.

Aerobik egzersizleri kalp ve solunum hızını uyararak kaslara oksijenlenmiş kan gönderilmesini sağlarken, direnç egzersizleri ise kan basıncı kontrolünü sağlar. Aerobik hareketler yağ yakımını artırdığı için kilo vermek isteyenlerin de ilk tercihleri arasındadır.

Vücudu yağlardan arındıran egzersizler sayesinde bireylerin kötü kolesterol değerleri ile kan şekeri değerleri de düşüş gösterir. Aerobik hareketlerin bir başka faydası ise ruh haline iyi gelmesi ve bireyleri mental olarak desteklemesidir.